fbpx
Alternatywa monday to tylko Enovatio Project

Alternatywa monday.com – tylko Enovatio Projects

Jeśli szukasz alternatywy dla monday, warto sprawdzić system zarządzania projektami Enovatio, które oferuje tak samo jak monday, zaawansowane funkcje, które mogą przekroczyć nawet jego możliwości.

Program do zarządzania projektami Enovatio jako alternatywa monday.com jest rozwiązaniem, które oprócz zaawansowanych funkcji, które wspierają pracę zespołów projektowych, posiada także możliwość połączenia go z systemem obiegu dokumentów Enovatio, który daje możliwość obiegu faktury kosztowej (także z KSeF).

Dzięki temu budżet projektowy rozlicza się niemal automatycznie w rozbiciu na zadania, pozycje kosztowe i przychodowe i miejsce powstawania kosztów (MPK). Realizacja budżetu projektowego przedstawiana jest w ujęciu czasowym na plan, prognozę i faktury.

Połączenie modułów do koordynowania projektów, obiegu faktur kosztowych oraz integracja z ERP daje jedną platformę, która wspiera pracę całej organizacji i redukuje nakład pracy w firmie nawet o 40%.

Warto nadmienić, że raz wprowadzone dane do systemu Enovatio przenikają do innych modułów. Dzięki temu pozbywamy się podwójnego przepisywania danych, a co za tym idzie błędów i rozbieżności.

Enovatio Projects oprócz tego, może być zintegrowany także z różnymi systemami, które będa wsparciem dla Twojego zespołu projektów. Firmy wybierając Enovatio, najczęściej integrują się także z systemem CRM, który umożliwia śledzenie interakcji z klientami. Połączenie tych wszystkich modułów tworzą potężne narzędzie do zarządzania całą organizacją.

Monday vs. Enovatio – czyli system zarządzania projektami w pełni polski z olbrzymią możliwością integracji i ilością zaawansowanych funkcji.

Jeśli chodzi o monday, to właśnie brak funkcjonalności obiegu faktury kosztowej i integracji z KSeF jest jednym z głównych przyczyn, gdzie klienci wybierają system zarządzania projektami i budżetami Enovatio.

Poniżej prezentujemy zestawienie najważniejszych funkcji, które wspierają procesy zarządzania projektami i zespoły pracujące przy realizacji projektów. W zestawieniu uwzględniliśmy również te funkcje, które posiada tylko oprogramowanie Enovatio lub monday. Dzięki temu łatwiej bedzię Ci porównać rozwiązania i wybrać najlepsze narzędzie dla Twojego zespołu.

Pamiętaj proszę, że podane funkcje nie są pełnym zbiorem funkcjonalności, z kórych składa się oprogramowanie. Dlatego jeśli chcesz zobaczyć i przetestować system zarządzania projektami Enovatio kliknij w poniższy przycisk.

Porównanie monday work management vs. Enovatio

Zarządzanie projektami

Monday logo system zarzadzania projektami
Monday vs Enovatio logo
Monday.comEnovatio
Zarządzanie projektem i zespołem projektowym
Zarządzanie budżetami
Automatyczne rozliczanie budżetu projektowego
Szablony projektów
Typy i statusy projektów
Zespoły projektów
Nadawanie uprawnień
Zależności etapowe
Wykresy Gantta
Kontrahent do projektów
Automatyczne wyliczanie wskaźników
Raporty w czasie rzeczywistym
Funkcja zarządzania zespołem

Integracje programu do zarządzania projektami z:

Monday.comEnovatio
Własny moduł obiegu dokumentów
Własny moduł obiegu faktury kosztowej
Integracja z KSeF (Krajowym Systemem eFaktur)
Integracja z ERP
Integracja z CRM
Integracja z OCR
Sprawna integracja z podpisem elektronicznym Autenti

Zarządzanie zadaniami

Monday.comEnovatio
Delegowanie zadań
Checklista w zadaniach
Kanban z zadań
Konfigurowanie statusów zadań
Zależności między zadaniami
Komentarze dla zadań
Dołączanie i udostępnianie plików

Pozostałe moduły i kilka przydatnych funkcji

Monday.comEnovatio
Konfigurator formularzy
Workflow Designer
Moduł zastępstw
Baza wiedzy firmowej

Istotne wartości dla zespołu projektów

Monday.comEnovatio
Dedykowany konsultant
Workflow Designer
Maintenance – wsparcie powdrożeniowe
Konsultacje techniczne
Polski produkt
Spotkania z klientem via Microsoft Teams

Korzyści z wdrożenia systemu zarządzania zadaniami, projektami i budżetami:

Wdrożenie systemu zarządzania projektami w firmie jest niezwykle ważne dla efektywnego zarządzania procesami projektowymi. Oto kilka korzyści, które niesie za sobą wdrożenie takiego systemu, niezależnie czy zdecydujesz się na Enovatio czy monday:

1 . Produktywność: Systemy takie jak Enovatio i monday, oferują szereg funkcji, które mogą znacznie zwiększyć produktywność zespołu. Dzięki funkcjom takim jak śledzenie czasu realizacji, zarządzanie zadaniami, automatyzacji – zespoły mogą skupić się na najważniejszych aspektach, zamiast tracić czas na organizowanie i śledzenie postępów.

2. Komunikacja: Programy te oferują platformy do komunikacji w jednym miejscu, co ułatwia zespołom ds. projektów współpracę i podejmowanie decyzji. Z każdego oprogramowania można korzystać przez urządzenia mobilne. Dzięki temu użytkownicy mogą być na bieżąco z postępami projektów w czasie rzeczywistym, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują.

3. Przepływy pracy: Aplikacja monday jak i Enovatio, pozwala na tworzenie i dostosowywanie przepływów pracy, co zwiększa elastyczność i wydajność procesów. Możesz łatwo przypisać zadania odpowiednim pracownikom i śledzić ich postępy.

4. Raporty: Te systemy oferują różne widoki raportów i w pewnym sensie statystyki, które pomagają w monitorowaniu postępów i wydajności projektów. Dzięki temu, możesz podejmować w szybki sposób decyzje i ciągle doskonalić swoje procesy.

5. Integracje: Enovatio i monday oferują integracje z innymi popularnymi narzędziami i programami. W przypadku oprogramowania Enovatio Project, szczególnie ważną rzeczą może okazać się integracja z ERP, KSeF i systemem obiegu dokumentów Enovatio Workflow. A dlaczego?

Łącząc oprogramowanie Enovatio Project z elektronicznym obiegiem dokumentów Enovatio Workflow i ERP uzyskasz automatyzację w obszarze realizacji budżetu wartościami z faktur. Będziesz mógł na bieżąco śledzić rzeczywisty wynik budżetu projektowego, porównywać plan a wykonanie oraz szybko reagować na ewentualne odchylenia od pierwotnych założeń i ostatecznie zachowasz ustaloną marżę jaką narzuciłeś na projekt.

Jeśli już zdecydujesz się na system Enovatio i rozszerzysz go o moduł obiegu faktury kosztowej, nie możesz zapomnieć o integracji z KSeF czyli Krajowym Systemem eFaktur. To będzie szczególnie ważne od 2025 roku, gdy pajprawdopodobniej od tego roku KSeF będzie obligatoryjny dla każdej firmy.

Co daje nam integracja z KSeF w systemie do zarządzania projektem i budżetem Enovatio?

Integracja z KSeF (Krajowy System eFaktur) umożliwia automatyzacje w pobieraniu faktur xml z KSeF i ich wizualizację. Dzięki temu zachowasz przy tym prawidłowy obieg faktur z projektów, gdzie księgowość otrzyma komplet przeprocesowanych dokumentów gotowych do księgowania. Warto zaznaczyć, że ministerialne KSeF powoduje odwrócony obieg faktur i wydłuża ich obsługę. System Enovatio z integracją z KSeF dostosowany jest do wymogów prawnych. W przypadku rozwiązania monday taka integracja nie jest możliwa.

Przeprocesowane faktury dotyczące projektów w systemie Enovatio, rozpisanie ich na miejsca powstawania kosztów i projekt, dają możliwość automatycznego rozliczania budżetu projektowego.

Podsumowując, system zarządzania projektami jest niezbędnym narzędziem dla każdej firmy, która chce zwiększyć swoją wydajność i efektywność. Bez względu na to, czy działasz w obszarze sales, marketingu lub branży budowlanej lub branży produkcyjnej, z pewnością znajdziesz wiele korzyści z wdrożenia takiego systemu. Sprawdź Enovatio i monday, aby zobaczyć, które z nich najlepiej spełnia Twoje potrzeby.

Jeśli masz jakieś pytania, chcesz uzyskać wycenę systemu zarządzania projektami i budżetami Enovatio zostaw do siebie maila lub telefon. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe. Zapytamy czego potrzebujesz, co chcesz osiągnąć przez wdrożenie systemu, z jakimi problemami się zmagasz w organizacji i damy wskazówki jak je rozwiązać.

A jesli nie chcesz czekać – skontaktuj się z naszym zespołem +48 695 560 007

Załączamy jeszcze kilka screenów z systemów, by móc na szybko zweryfikować layout rozwiązań.

System zarządzania projektami Enovatio Projects:

Monday vs Enovatio logo
System zarządzania projektami Enovatio do automatyzacji procesów projektowych- dobra opcja jeśli potrzebujesz alternatywy do monday work management.
Poszukujesz alternatywy produktu do zarządzania projektami i budżetami sprawdź jedno z polskich narzędzi Enovatio.
Zarządzanie zadaniami, raporty, śledzenie czasu pracy, przepływy pracy i wszelkie automatyzacje to jest to czego szukają użytkownicy.

Zarządzanie projektami w monday

Monday logo szare system zarzadzania projektami
Screen z monday modułu projekty i jego najważniejsze w obsłudze pracowników funkcje.

Monday i jego najważniejsze funkcje dla pracowników Twojej firmy
Zespoły ds realizacji projektów przy użyciu rozwiązania monday z łatwością obsługują klientów i dbają o  terminy.

Najczęściej czytane

Efektywne zarządzanie projektami oraz realizacja w określonym czasie, zgodnie ze specyfikacją
Efektywne zarządzanie projektami oraz realizacja w określonym czasie, zgodnie ze specyfikacją 2
Efektywne zarządzanie projektami oraz realizacja w określonym czasie, zgodnie ze specyfikacją 3